2014

trigolf_surfilipudNeljas Trigolfi võistlus on ajalugu. Toimumispaigaks oli taas Saare Golf ja rändkarikale graveeriti neljas nimi – Ahti Niitsoo ‒, tulemusega +2 (76, 73, 69). Ahti mängis eriti võimsalt valgetelt viimasel üheksal rajal, mis aitasid tal alles esikaheksa tagant võitjaks tõusta. Ilmselt aitas kahtlane metsakülastus 12. rajal Ahtit niivõrd palju, et võimaldas tal tõusta poodiumi kõrgeimale astmele. Teine koht selgus seekord play-off-duellis, kus Sami Seppänen (75, 74, 71) alistas 10. rajal tuplaga Kert Kangerti (72, 71, 77). Mõlema mehe tulemuseks lõpptabelis oli +4.

Avapäeva parima tulemusega sai hakkama Tarmo Villemi, kes kogus 70 lööki (brutotulemus 83). Punastelt on siiski ilmselt vägagi raske mängida, kuna avapäeva parim brutotulemus oli vaid 77 ja sellega sai hakkama Erko Täht. Päeva jäid kaunistama kaks eagle’it – neljandal rajal sai sellega hakkama Kert Kangert ja 16. rajal Ivar Valdmaa. Kamba peale tehti 37 birdie’t punastelt. Neist viis olid 16. rajal tehtud „Pastaku eagle’id“. Päeva komeet oli aga taas Sten Sarap, kelle kontosse kirjutati 98 (113) lööki. Tase olevat meeletult tõusnud, arvas Sten oma kõnes. Esimest korda korraldatud kahel erivõistlusel võidutsesid Priit Põldoja (pikim drive 16. rajal) ja Margus Kastor (lähim lipule, 1.10 10. rajal). Õhtuse meelelahutusprogrammi eest hoolitses The Tuberkuloited.

Kollaste võidumees oli uustulnuk Anders Anderson 67 (76, samuti päeva parim brutotulemus) löögiga. Kõik tuleb millegi arvelt, arvas võidumees oma kõnes. Kogunisti seitse mängijat said sel päeval hakkama alla 72-löögilise netotulemusega. Päeva kõige lahjem tulemus läks kirja aga Erkko Linnasele, kellele märgiti kirja 100 (128). Kehvas tulemuses süüdistas ta Steni, kes viis keskendumisvõime oma ekstravagantse, kalluri abil saabumisega golfiväljakule. Birdie’sid tehti tol päeval 32 (võrdluseks, eelmisel aastal vaid 18!). Pastaku eagle’eid oli tol päeval neli. Pikima avalöögi sai kirja “rajaomanik” Marko Kaldoja neljandal rajal ja lähima lipule võit läks Erko Tähele (2.36, 14. rada). Õhtune pidu peeti esimest korda koos Angerja tenniseturniiriga. Peaesinejaks oli tol õhtul Smilers.

Viimase päeva võitja oli aga kokkuvõtteski võidu napsanud Ahti Niitsoo 69 (94) löögiga. Kokku õnnestus alla 72 netolöögi mängida viiel mängijal. Kõige kehvema tulemuse aga sai kirja Peeter Rauniste 99 (120). Päeva parim brutotulemus kuulus Enn Päärole 80 löögiga. Kamba peale tehti tolgi päeval kogunisti 21 birdie’t. Üks neist kvalifitseerus 16. raja Pastaku eagle’iks. Kokku tehti kolme päeva peale Pastaku rajal 10 „eagle’it. Võrdluseks, eelmisel aastal saadi hakkama seitsmega. Pikima avalöögi trofee tollest päevast kaunistab Marko Kaldoja (12. rada) ja lähima lipule trofee Priit Pajusaare (2.46, 5. rada) auhinnariiulit. Õhtu meeldejäävaks esinejaks oli võistlustelgi osalenud Priit Volmer Bonni ooperist.