2016

tarmo_voitja_2016Kuues kord ja taas Saaremaa. Viiest eelmisest korrast kolmel korral oli võidetud plussmärgiga lõpptulemusega ja vaid kahel korral oli võitja tulemus kolme päeva kokkuvõttes pisike miinus. Seekord võitnuks aga kogu esikuuik ükspuha millisel eelmisel aastal … Igatahes osutus võitjaks tulemusega ‒12 (64, 67, 73) eelmise aasta kolmanda koha omanik Tarmo Tšernjavski. Võitja par-5 keskmine oli muide kolme päeva peale 4,92. Teiseks jäeti tiitlikaitsja Juhan Kolk tulemusega ‒9 (70, 67, 70) ja kolmandaks platseerus Andres Villomann ‒6 (72, 65, 73).

Avapäeva parima tulemusega sai hakkama hilisem võitja, kes kogus imelised 64 lööki (brutotulemus 74, esikümne tulemustabelis 6. koht). Vaid löögi rohkem tegi Erkko Linnas (brutotulemus 90), kes aga kõrbes järgmisel päeval näiteks täielikult, tehes 92, brutona aga lausa 123 lööki kollastelt. Esikümne tabel sai aga pea peale pööratud ja ainus tii, kus esikohal ei olnud Erko Tähe nime, oligi veel punane. Alates 2016. aastast on parim tulemus tähtmängija käes 69 löögiga. Lisaks hõivas tabeli neljanda positsiooni Benno Maaring (73), üheksanda koha Heinu Klaas (76) ning 10.‒13. koha Jüri Tiitus ja Juhan Kolk mõlemad 77 löögiga. Lähima lipule võistluse võitis 37 sentimeetriga Priit Post (10. rada). Jõuõlg osutus kõige tõhusamaks 16. rajal Peeter Raunistel. 12. rajal sai reaalse eagle’iga hakkama Kaupo Pastak. Kamba peale tehti lisaks kogunisti 64 birdie’t (eelmine rekord eelmisest hooajast – 49), seejuures jäi birdie-vabaks kogunisti kolm rada: 11, 13, 17. Suisa 15 väikelindu tehti 12. rajal. Meeleolukas meesteõhtu toimus Tehumardil, kus õhtujuhiks oli Sepo Seemann, kes oli küll ise päeva viimane, olles kirja saanud ka ühe par’i, ja muusikalise vahepala eest hoolitses Pets.

j2nes_2016Kollastelt tiidelt selgub tavaliselt nii mõndagi ja kogu hilisem esikolmik oli parim just teisel päeval. Päevavõit kuulus Andres Villomannile 65 löögiga (92). Päeva kõige lahjem tulemus kuulus aga eelmisel päeval kümne parima hulgas olnud mängijale. Külaline Moskvast, Vladimir Tatarintsev, kogus 98 lööki (115 bruto). 16. rajal sai eagle’i-väärilise tulemuse Peeter Rauniste. Lähima lipule võistluse auhind rändas Jaanus Simsoni auhinnakappi (14. rada; 3,53 m) ja pikima drive’i auhind läks Juhan Kolki omandisse (4. rada). Kamba peale saadi hakkama 26 birdie’ga (rekord eelmisest aastast 33). Esikümne tabelisse kirjutati kaks uut rida – 5.‒8. kohta jagab nüüdsest Benno Maaring (80) ja 9.‒11. kohta Kaupo Pastak (81). Õhtuse meelelahutuse eest Pöide pruulikojas hoolitses Sepo Seemanni bänd.

Kolmanda päeva võit kuulus uustulnuk Raivo Rimmile 66 (brutotulemus 84), aga siin pole ka eriti midagi imestada, kuna ta oli kogu seltskonnas ainuke, kes terviserikkumise õhtused kibedamad osad vahele jättis. Single-mängija Raido Kuusk paugutas aga reaalselt 119 lööki, mis andis netotulemuseks tervelt 103. Birdie’sid tehti aga kamba peale kogunisti sama palju kui eelmisel päeval ja 26 tähistab ka rekordit valgetelt tiidelt. Lähima lipule võistluse võitis Tõnu Sakala (5. rada; 1,19 m) ja pikima drive’i võistluse Kaupo Pastak (12. rada). Esikümne tabel sai kaks uut märget. 4.‒6. kohta jagab Taavi Truusa (82) ja 7.‒10. kohta Sami Seppänen (83) löögiga. Meelelahutusliku poole aitas golfiklubis sisustada ansambel Karavan.

Kuue aasta jooksul on Trigolfil osalenud 119 mängijat. 20 neist on osalenud kõigil kuuel korral.